Skip to content

Zostałeś ranny w wypadku?

Masz uszkodzony pojazd?

Skontaktuj się z nami

Zostałeś ranny w wypadku?

Masz uszkodzony pojazd?

Skontaktuj się z nami

Odszkodowania
komunikacyjne

Skup
odszkodowań

Odszkodowanie
za błąd medyczny

Odszkodowanie
po zmarłej osobie

Porady prawne

Odszkodowanie za wypadek
przy pracy

Odszkodowanie za naruszenie
dóbr osobistych

Odszkodowania komunikacyjne Katowice – odszkodowania po wypadku

wheelchair-749985_1280

Co roku na drogach ginie lub zostaje rannych wiele osób. Czy Ty albo ktoś z Twoich bliskich ucierpieliście w wypadku komunikacyjnym? Czy wiesz, że należy Wam się odszkodowanie z tego tytułu? Przysługuje ono każdemu poszkodowanemu poza sprawcą zdarzenia.

Kancelaria Prawna Meritum specjalizuje się od 2009 r. w sprawach związanych z dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych z różnego rodzaju wypadków komunikacyjnych na terenie Całej Polski, posiada siedziby w Katowicach i Łodzi.

Z doświadczenia wiemy, że ubezpieczyciele zaniżają wysokość należnej rekompensaty, o czym z kolei nie wiedzą osoby, którym się ona należy. Dlatego oferujemy im pomoc w uzyskaniu jak najwyższego odszkodowania.

Jakie prawa przysługują poszkodowanym po wypadku? Mogą oni starać się o uzyskanie:

 • zadośćuczynienia – należy się ono za doznaną krzywdę i cierpienie, czyli za uszkodzenie ciała (wyraźne naruszenie tkanek organizmu) lub rozstrój zdrowia (dłuższe zakłócenia funkcjonowania organizmu np. załamanie nerwowe, przewlekły ból) jak również wszelkie negatywne konsekwencje dla fizycznego i psychicznego zdrowia, takie jak np. przewlekły ból, długotrwałe cierpienie psychiczne wynikające np. z depresji, stanów lękowych, oszpecenia,
 • odszkodowania za tzw. szkodę na osobie, czyli wszystkie straty finansowe i koszty poniesione na leczenie w związku z doznanym urazem w wyniku wypadku komunikacyjnego
 • odszkodowanie za uszkodzony pojazd

Poniesiony uszczerbek na zdrowiu daje poszkodowanemu możliwość ubiegania się o:

 • zwrot kosztów poniesionych z tytułu leczenia – m.in. za zakupione lekarstwa, opatrunki, sprzęt medyczny,
 • zwrot kosztów związanych z opieką zdrowotną i rehabilitacją – m.in. za dojazdy do placówek medycznych, rehabilitantów, sprzęt, opiekę osób trzecich,
 • rekompensatę z tytułu utraconych zarobków, premii,
 • rentę uzupełniającą – wyrównującą różnicę w dochodach sprzed wypadku i obecnych,
 • renty na zwiększone potrzeby – w sytuacji, gdy konieczne jest stałe ponoszenie wydatków na leczenie.
 • jednorazowe odszkodowanie,
 • odszkodowanie za koszty związane z naprawą pojazdu, odkupieniem uszkodzonej rzeczy, holowaniem, korzystaniem z pojazdu zastępczego, utratą wartości rynkowej pojazdu.

Odszkodowania po wypadku Katowice

Miałeś wypadek komunikacyjny, zostałeś poszkodowany, ale nie wiesz, czy i z jakiego tytułu należy Ci się odszkodowanie komunikacyjne? Rozwiejemy Twoje wątpliwości! Na nasze wsparcie możesz liczyć m.in. w Katowicach. Zajmiemy się Twoją sprawą i skorzystamy ze wszystkich możliwości prawnych, aby należące Ci się odszkodowanie za wypadek, choć w pewnym stopniu zrekompensowało doznane przez Ciebie cierpienia oraz pozwoliło pokryć koszty lekarstw, leczenie czy rehabilitacji.

Prowadzący Twoją sprawę prawnik będzie czuwał nad tym, aby dopełnić wszystkich formalności oraz dochodził maksymalnej kwoty.

Odszkodowania komunikacyjne Łódź

Jak pokazują statystki, znaczący procent poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych nie otrzymuje pełnej kwoty odszkodowania z OC sprawcy. Likwidacja szkód komunikacyjnych prowadzona przez towarzystwa ubezpieczeniowe często nie przebiega zgodnie z poszanowaniem przepisów prawnych czy przy zachowaniu należytej staranności. Jeśli spotkałeś się z taką sytuacją lub potrzebujesz wsparcia prawnika przy ubieganiu się o należną rekompensatę, skorzystaj z pomocy naszej kancelarii w Łodzi!

Zapoznamy się z dokumentacją i podpowiemy, jakie kroki możesz podjąć!

Szkody komunikacyjne odszkodowania doradztwo

Jeśli masz wątpliwości, czy powinieneś walczyć z ubezpieczalnią o wyższe odszkodowanie lub nie wiesz, w jaki sposób skorzystać z prawa do roszczeń, oferujemy nasze doradztwo! Przeanalizujemy dokładnie Twoją sytuację i znajdziemy optymalne rozwiązanie dla Ciebie!

Każdy nasz prawnik specjalizujący się w tym zakresie jest do Twojej dyspozycji! Odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania, pomoże zgłosić szkody komunikacyjne do towarzystwa ubezpieczeniowego oraz poprowadzi dalsze postępowanie, którego celem będzie uzyskanie satysfakcjonującej Cię kwoty. Opracuje strategię działania, wymagane pisma i będzie wsparciem przy gromadzeniu materiału dowodowego.

Skorzystaj nie tylko z naszego doradztwa w Katowicach oraz Łodzi, ale i reprezentacji Twoich interesów w postępowaniach polubownych przed firmami ubezpieczeniowymi oraz sądem karnym i cywilnym.

Nie martw się także o koszty! Nie pobierzemy od Ciebie żadnej opłaty wstępnej, nawet jeżeli na podstawie Twojego pełnomocnictwa zajmiemy się Twoją sprawą. Naszym wynagrodzeniem będzie prowizja od kwoty uzyskanego dla Ciebie odszkodowania za wypadek komunikacyjny. Jeśli okaże się, że uzyskanie rekompensaty nie jest możliwe, nie obciążymy Cię żadnymi kosztami.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij i wyślij do nas  Załącz pliki do wiadomości (maksymalnie 3 pliki, każdy do 5Mb)  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w celu uzyskania pomocy prawnej, informacji o ofercie współpracy oraz w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Agnieszka Mikołajczyk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk, Al. Kościuszki 71, 90 – 436 Łódź. Zostałem poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie. Zostałem pouczony o prawie dostępu do treści podanych przeze mnie danych, ich poprawiania i żądania ich usunięcia.

  Akceptuję regulamin

  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Oddział w Łodzi:
  Tel. +42 636 40 00 | +48 512 437 566

  Oddział w Katowicach:
  Tel. +48 537 893 333

  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Oddział w Łodzi:
  Tel. +42 636 40 00 | +48 512 437 566

  Oddział w Katowicach:
  Tel. +48 537 893 333

  Gdzie nas szukać w Łodzi?

  Adres kancelarii w Łodzi
  Al. Kościuszki 71 (parter)
  90-436 Łódź
  Kontakt
  Tel: +42 636 40 00 | +48 512 437 566
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Katowicach?

  Adres kancelarii w Katowicach
  ul. Mickiewicza 29
  40-085 Katowice
  Kontakt
  Tel: +48 537 893 333
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Łodzi?

  Adres kancelarii w Łodzi
  Al. Kościuszki 71 (parter)
  90-436 Łódź
  Kontakt
  Tel: +42 636 40 00
  +48 512 437 566
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Katowicach?

  Adres kancelarii w Katowicach
  ul. Mickiewicza 29
  40-085 Katowice
  Kontakt
  Tel: +48 537 893 333
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  2020 Kancelaria Prawna Meritum. All rights reserved.