Miałeś wypadek
w ciągu ostatnich 3 lat?

Czeka na Ciebie błyskawiczna gotówka

Skontaktuj się z nami

Miałeś wypadek
w ciągu ostatnich 3 lat?

Czeka na Ciebie błyskawiczna gotówka

Skontaktuj się z nami

Odszkodowania
komunikacyjne

Skup
odszkodowań

Odszkodowanie
za błąd medyczny

Odszkodowanie
po zmarłej osobie

Porady prawne

Odszkodowanie za wypadek
przy pracy

Odszkodowanie za naruszenie
dóbr osobistych

Odszkodowanie z OC

Odszkodowanie z OC | MeritumPoszkodowani w kolizjach czy wypadkach mogą starać się o odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy, które pozwoli m.in. na usunięcie szkód. Jednak firmy ubezpieczeniowe bardzo często je zaniżają, wykorzystując niewiedzę tych osób lub obawy, że ich starania nie przyniosą żadnych efektów. Tymczasem warto podjąć walkę z ubezpieczycielem i uzyskać satysfakcjonującą kwotę. Odzyskiwanie odszkodowania najlepiej zlecić specjalistom. Dowiedz się, jak to zrobić z naszą pomocą!

Odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy

Jeśli otrzymana kwota odszkodowania komunikacyjnego z OC sprawcy jest zaniżona i nie pozwala Ci na naprawę uszkodzonego samochodu – nie musisz się na to zgodzić. Jest to praktyka często stosowana przez firmy ubezpieczeniowe, jednak Ty masz prawo domagać się wyższej rekompensaty.

Przeanalizuj więc kosztorys, jaki sporządził ubezpieczyciel. Zazwyczaj pojawiają się w nim zaniżone ceny uszkodzonych części, ponieważ brane są pod uwagę zamienniki, podczas gdy w Twoim aucie zniszczone zostały np. części oryginalne. Koszty robocizny są także mocno okrojone i w konsekwencji brakuje Ci środków, aby zapłacić za naprawę pojazdu.

Aby starać się o satysfakcjonujące odszkodowanie samochodowe, możesz podjąć następujące działania:

 • Jeśli masz taką możliwość, to skompletuj rachunki i faktury (choć nie jest to wymagane), które pozwolą Ci potwierdzić faktyczną wartość poszczególnych części oraz wydatków na zrealizowane usługi w warsztacie mechanicznym czy serwisie.
 • Możesz również skorzystać z opinii niezależnego rzeczoznawcy i wyceny, której przygotowanie możesz zlecić naszej kancelarii – z pewnością będzie to argument przemawiający na Twoją korzyść.
 • Zweryfikuj, jakie są aktualne stawki za usługi realizowane w warsztatach czy serwisach.
 • Postaraj się o zdjęcia auta zaraz po wypadku, aby zobrazować rozmiar uszkodzeń.

Każdy z tych dowodów przyda się podczas odwoływania się od decyzji ubezpieczyciela jednak, nie oznacza to, że ubezpieczcyeil uzna i wypłaci Tobie dodatkowe odszkodwanie za naprawę pojazdu.

Jednak jeśli nie chcesz walczyć dalej z ubezpieczcycielem o odszkodwanie możesz sprzedać nam swoją szkodę samochodową z OC sprawcy. Ty otrzymasz natychmiast gotówkę lub przelew, a My będziemy już we własnym zakresie dochodzić zaniżonego odszkodwania od ubezpieczcyciela.

Odszkodowanie samochodowe

Może się zdarzyć, że ubezpieczyciel stwierdzi szkodę całkowitą, jeśli koszt naprawy będzie przewyższać wartość pojazdu z dnia zdarzenia. Jednak i tu często dochodzi do sytuacji, że zakład ubezpieczeniowy ją zaniża, a koszty robocizny – zawyża. Dlatego ubiegając się o satysfakcjonujące Cię odszkodowanie z OC, będziesz musiał również wykazać się nie tylko aktualnymi sprawdzonymi przez siebie stawkami mechaników, ale przykładowymi ofertami sprzedaży pojazdu, jaki został uszkodzony, aby wykazać jego wartość.

Oprócz tego przysługuje Ci prawo do odzyskania odszkodowania z tytułu wydatków, jakie poniosłeś w związku z:

 • holowaniem pojazdu,
 • zniszczonymi w kolizji/wypadku rzeczami,
 • wynajęciem samochodu zastępczego.

Podczas wypadku poniosłeś uszczerbek na zdrowiu? Jako poszkodowany możesz domagać się zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, które jest:

 • świadczeniem mającym na celu złagodzenie Twojego cierpienia psychicznego i fizycznego,
 • wyrównaniem szkody o charakterze niematerialnym.

Przy ustalaniu jego wysokości bierze się pod uwagę okoliczności związane z rozmiarem doznanej krzywdy, bólem, poczuciem bezradności oraz to, jak skutki wypadku wpłynęły na życie poszkodowanego. Możesz także ubiegać się o zwrot kosztów:

 • leczenia,
 • rehabilitacji,
 • utraconego zarobku,
 • opieki,
 • dojazdów do placówek medycznych na badania, zabiegi, operacje, konsultacje medyczne itd.

Ponadto masz prawo do uzyskania renty.

Pamiętaj, że ubezpieczyciel może obniżyć przyznane odszkodowanie, jeśli uzna, że przyczyniłeś się do powstania lub zwiększenia szkody. 

Odzyskiwanie odszkodowania z OC

Pomimo decyzji ubezpieczyciela o wypłacie niższego odszkodowania samochodowego, nadal masz otwartą drogę do tego, aby dochodzić dalszych roszczeń, czyli:

 • odwołać się od tej decyzji,
 • spróbować polubownie załatwić spór,
 • dochodzić swoich praw przed sądem.

Jeżeli uznasz, że ubezpieczyciel powinien wyrównać Ci należne odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy do kwoty, która będzie Cię satysfakcjonować, skontaktuj się z nami! Mamy już wieloletnie doświadczenie w odzyskiwaniu rekompensat dla osób poszkodowanych w wypadkach czy kolizjach drogowych. Zweryfikujemy Twoją sprawę i ocenimy realne szanse na uzyskanie wyższej kwoty zadośćuczynienia oraz zwrotu kosztów, jakie poniosłeś. Postaramy się, abyś poza odszkodowaniem samochodowym otrzymał także pieniądze, jakie przeznaczyłeś na holowanie pojazdu, auto zastępcze oraz wszelkie wydatki związane z Twoim powrotem do zdrowia.

Masz wątpliwości, czy przyczyniłeś się do powstania szkody lub jej zwiększenia? Odniesiemy się do nich i pomożemy Ci oceniać, czy są one zasadne!

Skontaktuj się z nami

Wypełnij i wyślij do nas  Załącz pliki do wiadomości (maksymalnie 3 pliki, każdy do 5Mb)  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w celu uzyskania pomocy prawnej, informacji o ofercie współpracy oraz w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Agnieszka Mikołajczyk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk, Al. Kościuszki 71, 90 – 436 Łódź. Zostałem poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie. Zostałem pouczony o prawie dostępu do treści podanych przeze mnie danych, ich poprawiania i żądania ich usunięcia.

  Akceptuję regulamin

  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Oddział w Łodzi:
  Tel. +42 636 40 00 | +48 512 437 566

  Oddział w Katowicach:
  Tel. +48 537 893 333

  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Oddział w Łodzi:
  Tel. +42 636 40 00 | +48 512 437 566

  Oddział w Katowicach:
  Tel. +48 537 893 333

  Gdzie nas szukać w Łodzi?

  Adres kancelarii w Łodzi
  Al. Kościuszki 71 (parter)
  90-436 Łódź
  Kontakt
  Tel: +42 636 40 00 | +48 512 437 566
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Katowicach?

  Adres kancelarii w Katowicach
  ul. Mickiewicza 29
  40-085 Katowice
  Kontakt
  Tel: +48 537 893 333
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Łodzi?

  Adres kancelarii w Łodzi
  Al. Kościuszki 71 (parter)
  90-436 Łódź
  Kontakt
  Tel: +42 636 40 00
  +48 512 437 566
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Katowicach?

  Adres kancelarii w Katowicach
  ul. Mickiewicza 29
  40-085 Katowice
  Kontakt
  Tel: +48 537 893 333
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  2020 Kancelaria Prawna Meritum. All rights reserved.