Skip to content

Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie

Jak odzyskać zaniżone odszkodowanieWypadek drogowy to często nie tylko stres, ale i konieczność prowizorycznej naprawy uszkodzonego samochodu. Powodem jest za niskie odszkodowanie z OC, oszacowane na podstawie wyceny rzeczoznawcy działającego z ramienia ubezpieczyciela.  Pamiętaj, że zaniżona wypłata odszkodowania z OC nie wiąże się z zakończeniem Twojej sprawy. Możesz dochodzić swoich praw nawet po uzyskaniu wstępnej rekompensaty (tzw. kwoty bezspornej). Wypłata zanizonego odszkodwania na naprawę twojego pojazdu nie stanowi o zakończeniu sprawy. Nie rezygnuj z dalszej walki o odszkodowanie. Nie zgadzaj się na  zaniżone odszkodowanie. Wypłacona kwota powinna całkowicie pokrywać koszt naprawy uszkodzonego pojazdu!

Otrzymałem zaniżone odszkodowanie. Co robić?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe często pomniejszają wartość poniesionych strat, w efekcie doprowadzając do wypłaty zaniżonych odszkodowań. Wielu kierowców rezygnuje z dalszych starań. Dlaczego?  • Nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw, • nie chcą stracić częściowo odzyskanych pieniędzy na opłaty sądowe, • nie wiedzą, że w skład opłat można wliczyć także towarzyszące wydatki, jak holowanie pojazdu czy wynajem auta zastępczego. Skorzystaj z naszego doświadczenia i nie pozwól, by wypłacono Ci zaniżone odszkodowanie. Od kilkunastu lat pomagamy poszkodowanym uzyskać należną im rekompensatę. Odzyskaj swoje pieniądze w kilku prostych krokach:  1. Przygotuj dokumenty związane z zajściem przede wszystkim – decyzję, kosztorys ubezpieczyciela z którego wynika zaniżone odszkodowanie, zdjęcia uszkodzonego pojazdu. 2. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego, czatu bądź odwiedź siedzibę firmy w Łodzi lub Katowicach. 3. Zaufaj doświadczeniu prawników, którzy pomogą Ci na każdym etapie postępowania.   4. Odzyskaj fundusze stanowiące wyrównanie zaniżonego odszkodowania. Oprócz doradztwa i reprezentacji stron w sporze oferujemy też możliwość odkupu zanizonej szkody samochodowej. Wielu z naszych Klientów, po przykrej stłuczce czy niebezpiecznym wypadku drogowym, nie chce dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Zachęcamy do skorzystania z możliwości natychmiastowej wypłaty należnej kwoty, rekompensującej zaniżone odszkodowanie

Jakie są szanse, że uda mi się odzyskać pieniądze?

Od kilkunastu lat skutecznie pomagamy naszym Klientom w odzyskaniu brakujących pieniędzy z zaniżonych odszkodowań. Według danych GUS w Polsce dochodzi do około 35 tysięcy wypadków rocznie (dane za lata 2009-2019). Praktyka pokazuje, że znaczna część poszkodowanych otrzymuje odszkodowania niewspółmierne do skali uszkodzeń ich pojazdów. Po uzyskaniu zaniżonej niekorzystnej wyceny należy niezwłocznie zgłosić się do Nas. Nasza Kancelaria w ciągu 24 h zaproponuje warunki współpracy lub ofertę odkupu zaniżonego odszkodwania.

O czym warto pamiętać?

Osoby zaangażowane w stłuczkę czy wypadek samochodowy często działają pod wpływem emocji. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma kluczowymi faktami. Na spotkaniu wyjaśnimy Ci szczegółowo jak odzyskać zaniżone odszkodowanie. • Sprawa może ulec przedawnieniu. Po okresie 3 lat od momentu wystąpienia szkody ubezpieczyciel jest zwolniony z obowiązku wypłaty wynagrodzenia za poniesione straty. Poszkodowany nie może też odnieść się do wysokości odszkodowania, nawet jeśli zostało zaniżone.  • Odwołanie nie wiąże się z ryzykiem utraty wypłaconych funduszy. Zakwestionowanie decyzji ubezpieczyciela to wyłącznie szansa na uzyskanie dodatkowych środków. Otrzymane pieniądze pozostają do dyspozycji poszkodowanego, nawet w przypadku zakwestionowania jego późniejszych roszczeń. Zgłoszenie odszkodowania jako zaniżonego jest więc całkowicie bezpieczne. • Pierwsza wycena jest zwykle za niska. Często firmy ubezpieczeniowe zakładają wymianę uszkodzonych części samochodowych na ich nieoryginalne zamienniki. Zaniżone odszkodowanie z OC można więc zanegować po zapoznaniu się z cennikiem autoryzowanych dostawców. 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij i wyślij do nas  Załącz pliki do wiadomości (maksymalnie 3 pliki, każdy do 5Mb)  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w celu uzyskania pomocy prawnej, informacji o ofercie współpracy oraz w celach kontaktowych. Administratorem danych jest Agnieszka Mikołajczyk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk, Al. Kościuszki 71, 90 – 436 Łódź. Zostałem poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie. Zostałem pouczony o prawie dostępu do treści podanych przeze mnie danych, ich poprawiania i żądania ich usunięcia.

  Akceptuję regulamin

  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Oddział w Łodzi:
  Tel. +42 636 40 00 | +48 512 437 566

  Oddział w Katowicach:
  Tel. +48 537 893 333

  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Oddział w Łodzi:
  Tel. +42 636 40 00 | +48 512 437 566

  Oddział w Katowicach:
  Tel. +48 537 893 333

  Gdzie nas szukać w Łodzi?

  Adres kancelarii w Łodzi
  Al. Kościuszki 71 (parter)
  90-436 Łódź
  Kontakt
  Tel: +42 636 40 00 | +48 512 437 566
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Katowicach?

  Adres kancelarii w Katowicach
  ul. Mickiewicza 29
  40-085 Katowice
  Kontakt
  Tel: +48 537 893 333
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Łodzi?

  Adres kancelarii w Łodzi
  Al. Kościuszki 71 (parter)
  90-436 Łódź
  Kontakt
  Tel: +42 636 40 00
  +48 512 437 566
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  Gdzie nas szukać w Katowicach?

  Adres kancelarii w Katowicach
  ul. Mickiewicza 29
  40-085 Katowice
  Kontakt
  Tel: +48 537 893 333
  biuro@meritumodszkodowania.pl

  2020 Kancelaria Prawna Meritum. All rights reserved.